سوالات متداول اقامت موقت در کانادا

هر فردی با توجه به قصد و نیت خود برای سفر به کانادا، باید یک نوع ویزا دریافت کند. یکی از دسته بندی های عمومی ویزای کانادا، اقامت موقت و اقامت دائم کانادا می باشد که هر کدام زیر مجموعه های متفاوتی دارند.

به عنوان مثال؛ ویزیتورها یا همان توریست ها با ویزای توریستی کانادا، دانشجو ها با ویزای دانشجویی کانادا و پدر و مادرها با سوپر ویزای کانادا، در دسته دریافت کنندگان ویزای موقت قرار خواهند گرفت. حال در ادامه می خواهیم به سوالات متداول در رابطه با اقامت موقت در کانادا بپردازیم.

مطالب مرتبط: سوالات متداول ویزای تحصیلی

سوال های متداول:

1. اقامت موقت کانادا چیست؟

شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی کانادا حق دارند که آزادانه وارد کانادا شوند ولی بازدیدکنندگان دیگر کانادا، از جمله توریست ها، دانشجویان و شاغلین، برای ورود به کانادا به یک ویزای اقامت موقت (TRV) نیاز دارند.

2. آیا همه ی کسانی که قصد سفر به کانادا دارند نیاز به ویزای اقامت موقت دارند؟

خیر. اگر فردی از کشورهای معاف از ویزا، بخواهد به کانادا سفر کند نیازی به اخذ ویزای اقامت موقت نخواهد داشت. در این صورت، این افراد باید قبل از پرواز خود یک مجوز مسافرت الکترونیکی (eTA) تهیه نماید. و اگر هم قصد سفر زمینی داشته باشند، نیازی به TRV یا eTA ندارند. کشورهایی مانند استرالیا و آمریکا معاف از ویزا برای کانادا هستند و بقیه کشورها و ایالت ها باید برای اخذ ویزا درخواست دهند.

شما می توانید از Visiting Canada Tool استفاده کنید تا از تمام چیزهایی که برای سفر به کانادا نیاز دارید آگاه شوید.

3. اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشم، حتما باید اجازه تحصیل یا ویزای تحصیلی بگیرم؟

اگر دوره های تحصیلی شما از 6 ماه کمتر طول بکشد، نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارید. در غیر این صورت هر دوره تحصیلی که بیش از 6 ماه زمان نیاز داشته باشد (در صورتی کشور شما که معاف از ویزا نباشد) علاوه برای ویزای اقامت موقت در کانادا، باید اجازه تحصیل هم دریافت نمایید.

4. چگونه می توانم برای کار مجوز برای کار در کانادا واجد شرایط کنم؟

راه های زیادی برای واجد شرایط بودن این نوع ویزا وجود دارد. در بیشتر موارد باید به کارفرمایان کانادایی ثابت کنید که هیچ فرد کانادایی و یا مقیم کانادایی وجود ندارد که بتواند در این موقعیت شغلی قرار گیرد.

5. اگر درخواست من برای TRV رد شود چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر درخواست شما رد شود، هیچ راهی برای اعتراض وجود ندارد و باید دوباره اقدام کنید. اگر هم وضعیت شما تغییر کند و یا اطلاعات و مدارک جدیدی نیز برای ثبت داشتید، باید دوباره درخواست خود را ارسال کنید.

6. چگونه می توان به یک دوست یا فامیل کمک کرد تا TRV خود را بگیرد؟

اگر آشنای شما نیاز به ویزای اقامت موقت کانادا داشته باشد، باید از کشور خود اقدامات لازم را انجام دهد. شما می توانید برای او یک دعوت نامه ارسال کنید و در آن توضیح دهید که چگونه می توانید به وی کمک کنید تا از کانادا بازدید کند. برای مثال می توانید ذکر کنید که هزینه پرواز یا اقامت وی را پرداخت می کنید.

دعوت نامه می تواند شانس اخذ ویزا را بالا ببرد ولی هیچ چیزی وجود ندارد که موافقت با درخواست شما را گارانتی کند.

7. چه مدارکی برای ویزای TRV نیاز است؟

علاوه بر فرم های اعلام شده و پرداخت هزینه های مورد نیاز، شما باید عکس خود را ثبت کنید، مدارک مالی خوبی ارائه داده، فتوکپی بلیط بازگشت خود و یا برنامه سفر (در صورت وم) همراه داشته باشید و سایر اسناد مورد نیاز که که کشور شما نیاز دارد را آماده کنید.

8. اگر من ساکن ایالت متحده همراه با گرین کارت باشم، باز هم نیاز به اخذ TRV دارم؟

خیر. شما می توانید با استفاده از پاسپورت معتبر و گرین کارت خود از مرز کانادا عبور کنید و اگر پرواز هوایی داشته باشید، باید مجوز سفر الکترونیک (eTA) داشته باشید.

9.  اگر من قصد سفر با خانواده ام را داشته باشم، یک فرم برای کل خانواده کافی است که پر کنم؟

خیر. هر یک از اعضای خانواده باید فرم های لازم را مجزا تکمیل و امضا کنند. والدین یا سرپرستان باید به فرزندان خود در پر کردن فرم ها کمک کنند و به جای هر کودک زیر سال که دارند، امضا کنند. تمام درخواست ها را می توان یکجا ارسال کرد و همه ی هزینه ها را نیز یکجا پرداخت کرد.

10. چه مدت زمانی می توانم با ویزای TRV در کانادا اقامت داشته باشم؟

اگر هیچ تمبر، دست نوشته و یا تاریخی در پاسپورت شما ثبت نشده باشد، شما تنها 6 ماه می توانید در کانادا بمانید. البته با داشتن یک خروج و ورود دوباده می توانید 6 ماه دیگر بمانید.

11. چگونه می توانم اقامت خود را تمدید کنم؟

شما می توانید برای تمدید ویزای اقامت موقت خود هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری یا اصطلاحا paper درخواست دهید. همچنین به یاد داشته باشید که باید برای تمدید، حداقل 30 روز قبل از به پایان رسیدن مدت اقامتتان اقدام نمایید. اگر تا زمانی که جواب درخواست تمدید ویزایتان بیاید، انقضای ویزای قبلی شما تمام شود، می توانید تا زمان دریافت جواب درخواستتان در کانادا بمانید.

12. آیا می توانم با داشتن ویزای TRV در کانادا تحصیل کنم؟

به طور کلی، دانشجویان بین المللی نیاز به اجازه تحصیل برای ادامه تحصیل در کانادا دارند. با این وجود، چندین استثناء برای این قانون وجود دارد. اگر طول تحصیل شما در کانادا کمتر از شش ماه طول بکشد نیاز مجوز تحصیلی ندارید.

اگر اعضای خانواده شما کارمند یا یک نماینده خارجی معتبر امور خارجی و تجارت بین المللی کانادا باشد، می توانید در کانادا بدون اجازه تحصیلی درس بخوانید.

علاوه بر این، اگر شما عضو نیروی مسلح خارجی هستید، شما نیاز به اخذ ویزای تحصیلی نخواهید داشت. ولی اگر اعضای خانواده شما مایل به تحصیل در کانادا باشند، باید شرایط لازم را داشته باشند.

در نهایت اگر شما در کانادا مجوز کار یا ویزای دانشجویی دارید، بچه های کوچک شما می توانند در سطح متوسطه یا ابتدایی تحصیل کنند. آنها ابتدا باید به وسیله ویزای توریستی در کانادا وارد شوند.

13.  آیا با داشتن ویزای TRV می توانم در کانادا کار کنم؟

به عنوان یک قاعده کلی، برای کار در یک کشور خارجی باید اجازه کار داشته باشید ولی استثناهایی هم وجود خواهد داشت.

14. آیا برای بیزینس هم نیاز است که ویزای TRV داشته باشیم؟

اگر از کشورهایی باشید که برای بازدید از کانادا نیاز به ویزا دارند، شما م توانید با داشتن TRV به عنوان یک مسافر توریست به کانادا مراجعه کنید. ولی برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط داشتن بیزینس، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

Business Visitors

راسا پرواز آدراپانا کانادا ,ویزای ,اقامت ,داشته ,توانید ,یک ,در کانادا ,اقامت موقت ,می توانید ,نیاز به ,ویزای اقامت ,باید اجازه تحصیل ,سوالات متداول اقامتمنبع

چگونه برای سوپر ویزای کانادا درخواست دهیم؟

چگونه برای پیدا کردن شغل در کانادا، یک رزومه خوب بنویسیم

15 شغل برتر در کانادا در سال 2019

سوالات متداول اقامت موقت در کانادا

پیکاپ پاسپورت کانادا

تور دیدیم | تور دیدیم ترکیه

چگونه مدت زمان اقامت ویزای تحصیلی کانادا را افزایش دهیم؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

محصولات غذایی دفینه mediumer معرفی انواع فرش ایرانی شهر ثبت sonic hero adventure{سونیک قهرمان ماجراجو} اسباب بازی پسرانه دنیای از خوشمزه ها جدیدترین اخبار روز بازی iqsasy